Kategoria: Komunikacja dachowa

Komunikacja dachowa zawiera produkty służące do poruszania się po dachu, które przede wszystkim mają zapewnić bezpieczeństwo i chronić przed upadkiem z wysokości.

Kategoria: Komunikacja dachowa

102,49 

114,40 

128,50 

140,50 

154,51 

210,30 

243,29 

110,51 

122,50 

136,50 

147,84 

162,49 

222,30 

255,30 

102,49 

114,40 

Komunikacja na dachu

Znajdziecie u nas ławy kominiarskie, wsporniki ław kominiarskich i wiele innych elementów, które zapewnia funkcjonalną i bezpieczną komunikację dachową.

Co to są ławy kominiarskie?

Ławy kominiarskie to specjalne platformy lub podesty używane przez kominiarzy do wykonywania prac związanych z czyszczeniem i konserwacją kominków, kominów i instalacji wentylacyjnych. Ława kominiarska, zwana również ławą dachową to zazwyczaj stabilna i bezpieczna konstrukcja, która umożliwia kominiarzom dostęp do wysokich części budynku, gdzie znajdują się kominy. Często jest ona regulowana pod względem wysokości i mogą być dostosowane do różnych typów budynków.

Ławy kominiarskie przepisy

Czy ława kominiarska jest obowiązkowa? W niektórych przypadkach tak. Na dachu o spadku ponad 25% oraz na dachu pokrytym materiałami łamliwymi (tłukącymi) należy wykonać stałe dojścia do kominów urządzeń technicznych oraz anten radiowych i telewizyjnych.

Stopnie kominiarskie a ławy kominiarskie

Ławy kominiarskie umożliwiają poruszanie się wzdłuż dolnej krawędzi dachu. Natomiast stopnie kominiarskie umożliwiają poruszanie się od dolnej części dachu ku górze.

W naszej ofercie znajdziesz:

  • stopnie kominiarskie do blachodachówki,
  • stopnie kominiarskie do blachy trapezowej,
  • stopnie kominiarskie do dachówki,
  • stopnie kominiarskie do blachy na rąbek,
  • stopnie kominiarskie do blachy na rąbek.
Używamy plików cookie

Robimy to, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku „Akceptuj wszystkie” oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.